February 7, 2023, 9:23 am

Шok cнимки нajдeни вo тeлeфoн: Фoтoгpaфиитe oд cakaтeњe нa иcчeзнaтитe e нoв дokaз пpoтив eкипaтa нa “Heвoљa”

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

До клучни докази против криминалната група на Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и Дарко Елеза, покрај останатите материјални траги, полицијата и обвинителството  дошло за време на вештачењето на мобилните телефони на припадниците на оваа екипа, ама и нивните соработници.

Во телефонот на една од приведените девојки, пронајдени се и фотографии од сакатење на луѓе, објавија Новости.

Станува збор за лица чие исчезнување официјално е пријавено во полиција. Споменатата девојка се согласила на соработка и засега е на слобода. Таа, покрај останатото се товари дека била дел од екипата која перела пари заработени од криминалот на Беливук и Миљковиќ, кои фактички станале испостава на кавачкиот клан во Србија.

Фотографиите се доставени до обвинителството. Тоа се толку монструозни детали – наведува изворот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This