October 3, 2023, 5:40 pm

Ѓоргиевски доби благослов од поглаварот на МПЦ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на општина Кисел Вода, Орце Ѓоргиевски, беше во посета на поглаварот на МПЦ, Господин Господин Стефан, со кого разменил мислења за проекти што ќе бидат од значење за духовно сплотување на граѓаните.

Во пријателска атмосфера разговаравме за идните проекти кои сакаме да ги реализираме во Кисела Вода, а ќе бидат од големо значење за духовно сплотување на нашите сограѓани, кое е од исклучителна важност во овие моменти.

Изразувам огромна благодарност за топлиот пречек – порача Ѓоргиевски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This