December 6, 2022, 7:06 pm

Ѓорчев: Што прават 10 институции? Авионите не се користат поради неспособноста на власта

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Каде се хеликоптерите? Каде се авионите??? Авионите 3 години немаат полетано. Пропаѓаат без сервис и НЕ се користат поради НЕСПОСОБНОСТ на власта, обвинува Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ.

Еве што посочува тој:

Што прават 10 институции? Авионите се под ЦУК и ДЗС тие се под Владата, под Заев, под МВР на Спасовски.

Каде се хеликоптерите? АРМ е под Пендаровски и МО на Шекеринска. Помошта КАТАСТРОФАЛНО доцни.

– ковид со НАЈВИСОКА смртност во светот

– последни во Европа добивме вакцини

– нема лични документи

– куќи горат зашто нема противпожарни авиони

Заевистан е “failed state”.

Оставка! Оставка!

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This