September 26, 2022, 7:22 pm

ЃОРЃЕ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ЕРДОГАН: Турскиот претседател испратил покана до Ѓорѓе Иванов за средба по свеченото отварање на новиот мост!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонскиот претседател ќе присуствува и на свеченото отворање на третиот мост над Босфорот – „Јавуз Султан Селим“

gjorgje_erdogan

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе престојува во работна посета на Република Турција, на покана од турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Македонскиот претседател, како што соопшти неговиот кабинет, во Истанбул ќе оствари средба со турскиот претседател Ердоган, а ќе присуствува и на свеченото отворање на третиот мост над Босфорот – „Јавуз Султан Селим“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This