February 26, 2024, 6:25 pm

Ѓорѓиевски оствари средба со амбасадорката на Хрватска во Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски денеска оствари средба со амбасадорката на Република Хрватска во земјава.

По тој повод тој објави и Фејсбук статус кој ви го пренесуваме во целост.

Денес во мојот кабинет остварив средба со амбасадорката на Република Хрватска, Нивес Тигањ.

Ги презентирав плановите и проектите кои беа дел од мојата програма кои веќе се започнати со реализација. Посебно внимание посветивме на можностите на подобрување на деловната клима и инвестицискиот амбиент во општината што ќе донесе значајни економски придобивки за граѓаните.

Амбасадорката ја изрази својата желба за заедничка соработка преку иницирање на проекти од заемен интерес, а посебен акцент беше ставен врз искористувањето на хрватските искуства во поглед на искористување на средствата со европските фондови.

Соработката со Република Хрватска ќе продолжи и во иднина и ќе се зацврсти, а сето тоа ќе биде во интерес на жителите на Кисела Вода.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This