Ѓokoвиќ го откажа станот во Монте Kapло: Нема paj без родниот крај

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новак Ѓоковиќ планира набрзо да се врати и да живее во Србија.

Најдобриот светски тенисер, како што дознава Курир рс, го откажал станот во Монако, каде што живее од почетокот на тениската кариера.

И таткото на Новак Срѓан Ѓоковиќ со нетрпение го чека семејството повторно да е заедно во Србија. Новак ужива во Белград и едвај чека да дојдат.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This