October 2, 2023, 7:04 pm

Ѕвeздата од сeријата „Радио Милева“ пoзитивнa на кoрoнaвирyс

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Една од најомилените српски актерки, шеесет и тригодишната Олга Одановиќ, е заразена со корона вирусот. Според информациите, ѕвездата од серијата „Радио Милева“ има пневмонија.

Охрабрувачки факт е дека Олга не е хоспитализирана, туку е во домашна изолација.

„Имам коронавирус и воспаление на белите дробови. Лежам дома и се одмарам. Едвај чекам да заврши сето ова и да се вратам на нормалниот живот“ – рекла познатата актерка.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This