August 16, 2022, 7:59 am

Јанаки: Овој oтишол со паметот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и Монструм посочувајќи дека премиерот е „отиден со паметот“.

,,Заев кажа дека никој нема да ги поништува или оспорува донесените правосилни пресуди на пример за Монструм, Диво насеље, но и затворени истраги како таа за загинувањето на новинарот Никола Младенов, но дека ќе ангажираме европски правни експерти да ги видат предметите и да дадат свој коментар.

Здружение на судии ќе бекне нешто?! Заев отишол со паметот”, вели адвокатот познат по тоа што своите ставови во јавноста ги кажува директно.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This