Јетон Шаќири ќе биде нов министер за образование

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Актуелниот минитер за информатичко општество и јавна администрација Јетон Шаќири ќе биде иден министер за образование и наука, објави ТВ21.

Тој во краток телефонски разговор за ТВ21, изјавил дека конечните одлуки ќе ги соопшти партијата најверојатно во текот на следната недела.

Претходно се споменуваше Шаќири дека ќе биде во Министерството за земјоделство.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This