October 2, 2023, 6:33 pm

Јовановски: Бугарите ќe ja opaат, ceaт, жнeaт македонската зeмja, кoja и тaкa e вo нajaвa зa пpoдaжбa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Зошто да купуваме вакцини и да го имунизираме населението од ковид 19? Бугарите ќе ни дадат. А тоа што, после тоа 100 години ќе не потсетуваат на таа ‘татковска’ милостина не е важно, важно е тие да си го имунизираат ‘бугарското’ население, надвор од границите на ЕУ, напиша на Фејсбук актерот Владо Јовановски кој беше обвинет за тероризам за настаните на „27. април“.

„По таа логика, зошто да ја обработуваме Македонската земја, која и така е во најава за продажба (зборувам за земјоделското земјиште).?

Бугарите ќе ја ораат, Бугарите ќе ја сеат, Бугарите ќе ја жнеат, Бугарите ќе мелат и ќе печат…

А пак нам што ни е гајле, важно е Бугарите леб да ни дадат, па што ако ни го спомнуваат тоа и на овој и на ОНој свет!

п.с.

Македонското земјоделско земјиште ќе се продава посебно или ќе оди топтан со водите, браните, изворите и воздухот?

Не заради друго, прашувам затоа што воздухот е премногу загаден и да не изгубиме на цена заради тој еден елемент.?

„ОД ГЛАВАТА СИ ПАТИМЕ“, напиша Јовановски.

Зошто да купуваме вакцини и да го имунизираме населението од ковид 19?Бугарите ќе ни дадат.А тоа што, после тоа 100…

Posted by Vlado Jovanovski on Saturday, December 26, 2020

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This