ЈП Улици и патишта ги повика МВР да не дозволат голем метеж низ градот поради најавеното исклучувањето на семафорите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ЈП Улици и патишта по најавите на ЕВН дека дел од семафорите во централното градско подрачје нема да работат
во текот на утрешниот ден од 8 часот наутро до 15:30, ги повикува надлежните за регулирање на сообраќајот,
односно МВР за да не дозволат да се направи голем метеж низ градот во овој период од денот.
Како што веќе информираа од ЕВН, утре ќе има вонредно исклучување на семафорите во центарот на Скопје,
поточно кај „Веро џамбо“, Кеј 13 Ноември, Правен Факултет и улицата Мирче Ацев, делот кај паркингот „Холидеј
ИНН“ и околината. Причината е што овој дел од градот во тој период ќе остане без електрична енергија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This