September 26, 2022, 8:38 pm

ЈСП со апел до сите корисници на јавниот превоз да се придржуваат на препораките за заштита од Ковид-19

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Апелираме до сите граѓани, корисници на јавниот превоз да се придржуваат на препораките за заштита од Ковид 19 при користење на превозот, односно во автобус да носат заштитна маска, стои во соопштението на ЈСП.

Тие велат дека единствено, со одговорно однесување на секој поединец, а имајќи во предвид дека превозот секојдневно го користат илјадници граѓани, може сите да придонесеме во борбата против ширење на вирусот.

– Очекуваме дека нашиот апел ќе биде добронамерно прифатен и применет во интерес на колективното здравје, додаваат од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This