ЈУНАЦИ: Ниту еден затвор и политички монтиран процес не може да ги скрши овие јунаци!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На социјалните мрежи се појавија фотографии од денешната јавна седница на апелациониот суд на кој се разгледуваа жалбите по притворите на лицата неправедно и политички мотивирано се осомничени за 27-ми април

 

„ А што си мислевте ќе ги скршите а бе што е затвор за овие лавови се смеат видете ги дајте им колку сакате години казна на една нога ќе ги издржат, ама вошки вие кај ќе бегате тоа мислете му ја….“ – стои во текстот на објавените фотографии на ФБ страницата „Види Тука“.

1 коментар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This