February 6, 2023, 10:41 am

„Јутјуб“ пaднa двa пaти вo eдeн дeн нa cвeтcкo нивo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Корисниците на Јутјуб во повеќе земји се соочија со проблеми обидувајќи се да ја искористат услугата, и тоа барем двапати последниве 24 часа.

Наводите ги потврди и интернет-страницата „даундетектор“ (Downdetector), која ги следи падовите на популарните интернет-ресурси.

Според порталот, повеќето поплаки доаѓале од САД. Технички дефекти се пријавени и од Велика Британија, Канада, Бразил и други земји. Корисниците, главно, се жалеле на проблеми со гледањето видеа.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This