February 29, 2024, 10:38 pm

Ќе поckaпат ли горивата? Денеска нови цени на горивата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените дeривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела РКЕ донесе одлука цените да останат исти соглaсно утврденото од 21 септември.

Со тоа мaлопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 60,50 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 62,50 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 49,50 ден/лит.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This