Џамбаски до Заев: Не ја разбирам вашата apoгантност и дpcкост да поставувате ултиматуми

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„Не ја разбирам вашата арогантност и дрскост да поставувате ултиматуми пред Унијата којашто вашиот народ ја гледа како единствен влог за подобра иднина“.

Oва му го порача европратеникот Ангел Џамбаски по денешните средби на Заев во Брисел каде бараше Македонија да не се одвојува од Албанија.

Заев, може да звучите цврсто пред Фон дер Лајен, говорејќи за поврзаноста на Вашиот ‘идентитет‘ со факти и наука, но двајцата добро знаеме колку смешно звучи тоа. И колку е неточно. Знаете ли драги, дека и во Бугарија го сметаме нашиот „идентитет“ за гордост. И токму затоа, ако некој поска да зборува за него, ако некој го оспори, ќе се исправат со истата гордост и ќе го убедам во неговата неприкосновеност. Нешто, со кое Вие изгледа не можете да се справите“, вели Џамбаски.

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...

More Articles Like This