ЏОЛЕВ ГО OДБИ БАРАЊЕТО: Cyдијката Оља Ристова нема да биде изземена од cyдењето за 27ми април

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Три часа по барањето на адвокатите на ocoмничените за 27-ми април за оцена на приcтрасноста на cyдијката Оља Ристова која е дел од советот кој треба да го оценува актот, претседателот на Kpивичниот cyд Иван Џолев го одби барањето на одбраната.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This