December 8, 2022, 7:15 am

Џонсон: Hoвиoт вид нa кopoнaвиpyc знaчи дeкa пpeтcтojaт тeшки вpeмињa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Британскиот премиер Борис Џонсон предупреди денеска дека појавата на новиот вид на корона вирус значи дека претстојат тешки времиња, нагласувајќи ја потребата за контрола на неговото брзо ширење.

– Знам дека беше многу, многу тешко во текот на последните неколку недели и морам да им кажам на луѓето дека ќе биде тешко, особено поради брзината со која се шири новиот вид, истакна Џонсон на прес-конференција.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This