дома Спорт НЕ УСПЕАВМЕ ДА ЈА ОДБРАНИМЕ ПРЕДНОСТА ОД ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ: Македонија претрпи пораз...

НЕ УСПЕАВМЕ ДА ЈА ОДБРАНИМЕ ПРЕДНОСТА ОД ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ: Македонија претрпи пораз од Чешка

Men’s EHF EURO 2020 Sweden, Austria, Norway - Preliminary Round - Group B, Northern Macedonia vs Ukraine, Wiener Stadhalle, Vienna, Austria, 10.1.2020, Mandatory Credit © Uros Hocevar / kolektiff

Со пресврт во второто полувреме Македонија претрпи пораз од ракометната репрезентација на Чешка, во рамките на ЕП во ракомет 2020.

Македонија на полувреме замина со преднос од два гола, но во второто полувреме Чесите беа подобри од нашите ракометари и заслужено со 27:25 ја остварија првата победа на ова ЕП.

Од 18.15 часот ќе натпреварот од групата че го одиграат домаќинот Австрија против Украина, пошто ќе се знае точниот редослед во Групата Б.

Моменталниот редослед на табелата во Б групата: Австрија 2, Македонија 2, Чешка 2