19 лицa зaгинaa и три се пoвpeдeни пpи пaд нa рyски aвиoн вo регионот на Татарстан…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Деветнаесет лица загинаа и три се повредени при пад на руски авион Л-410, денеска во регионот на Татарстан, јавија руските медиуми.

Министерството за вонредни ситуации потврди дека во авионот имало 23 лица.

Други детали за несреќата засега не се соопштени.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This