August 18, 2022, 9:31 am

21 годишен возач со „Мерцедес“ yдpил во дете со велосипед во Битола

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 08.06.2021 во 21.20 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосницата од ул.„Партизанска“ и ул.„Ѓорѓи Наумов“ во Битола, патничко моторно возило „мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Т.(21) од Долно Оризари удрило во велосипед управуван од 16 – годишен битолчанец.

Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Битола. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This