January 19, 2022, 8:00 am

29 годишен гостиварец заврши зад pешетки откако си го пpeтепал таткото

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 03.12.2021 во 20.00 часот во Гостивар од полициски службеници од ОВР Гостивар бил лишен од слобода М.Ц.(29) од Гостивар, кој околу 19.30 часот во семејниот дом физички го нападнал неговиот 55-годишен татко.

Тој бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка, по што против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This