3aeB замина за Букурешт, од трибините ќе ја бодри Makeдонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Заев ќе навива за македонската репрезентација од трибините во „Букурешт“

Премиерот Зоран Заев денес ќе биде на трибините во Букурешт на првиот натпревар на македонската репрезентација на дуелот со Австрија.

Македонија дебитира на големите натпреварувања, дел од државниот врв ќе биде во ложата на „Националната Арена“ денес од 18 часот.

На трибините ќе има и голем број на навивачи од Македонија и дијаспората кои се веќе тука, се очекува бројка од околу 3000 да го бодрат нашиот национален тим.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This