3aeB и Тачи договориле соработка за локалните избори, во некои општини во прв круг-со други во втор круг

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Со претседателот на ДПА, Мендух Тачи договоривме соработка за локалните избори. СДСМ и ДПА реципрочно ќе соработуваат и ќе се поддржат во повеќе општини, со цел за граѓаните да ги обезбедиме најдобрите градоначалници и советници на кои служењето на народот им се главна цел и определба, напиша на својот Фејсбук профил премиерот Зоран Заев.

Во некои општини соработката ќе ја реализираме во прв круг, а во други општини во втор круг. #СДСМ продолжува ја гради и развива најголемата и најдобра коалиција за локалните избори во октомври, стои во постот објавен на ФБ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This