January 19, 2022, 11:58 pm

3eмjoтpec co jaчинa oд 5,5 cтeпeни ja пoгoди Aвcтpaлиja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 5,5 степени ја погоди Австралија, соопшти Американскиот геолошки институт.

Епицентарот на земјотресот не бил далеку од австралискиот остров Макари, на длабочина од 10 километри.

Засега нема податоци за жртви или можна материјална штета.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This