84-годишно лице повредено во сообраќајка во Бутел…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 22.12.2021 вo 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ било донесено повредено лице од сообраќајна несреќа.

-Полициски службеници излегле на местото на настанот и било констатирано дека истиот ден на крстосницата од ул.„Бутелска“ и ул.„Натанаил Кучевишки“ А.Н.(84) од Скопје бил удрен од возило и откако возачот на самото место му укажал помош го напуштил местото, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...

More Articles Like This