December 1, 2022, 9:16 pm

Aктepкaта ce бopeшe кaкo лaв, a ceга тивкo гo чeкa cвojoт кpaj…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Актерката станала симбол за борбата против рак на дојката од кој боледува од 2015 година.

Актерката Шенон Дорети (50) минува низ тежок здравствен период – минатата година открила дека повторно има рак, но дека овој пат повеќе нема лек, бидејќи е во последна -терминална фаза.

Последните денови објави пост на Инстаграм со кој ги вознемири следбениците.

– Дали некогаш сте почуствувале да имате толку зборови, а да знаете дека не можете? – напишала актерката која според наводите од блиски извори, секој ден е се полошо и полошо.

Актерката која обично дели инспиративни цитати и фрази кои повикуваат на размислување за животот, привлече внимание со објавата кои многумина ги натера да помислат дека нејзиното здравје нагло се влошува.

Лошите вести ги потврди и близок извор кои наведува дека Шенон е „поготвена за заминување“ и дека не се плаши од смртта.

– Човек се уморува од борбата. Така да и таа се умори од борбата со ракот. Иако не се откажува, свесна е дека нејзиното заминување е блиску и дека се наоѓа поприлично лошо и ни малку ветувачки, рекол изворот.

За потсетување, Шенон во 2015 година успеала да го победи ракото на дојката, откако помина макотрпна хемотерапија.

Сепак во февруари 2020 повотрно и бил дијагностициран.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This