February 29, 2024, 10:24 pm

Aлиjaнca зa Aлбaнцитe бapa ocтaвкa oд Bлaдaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Општина Гостивар, Арбен Таравари преку социјалните мрежи повика Владата да си поднесе оставка по вчерашниот пожар во модуларната болница во Тетово.

Според последните официјални информации во пожарот во модуларната ковид болница животот го загубија 14 лица. Обвинителството информира дека се работи на идентификација на починатите, но се истражува и дали има и други починати лица.

Увидот подолжува и денеска.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This