December 9, 2023, 9:42 pm

Ajkула кај Шибеник пливала покрај брегот полн со туристи (ВИДЕО)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Според локалното население, таа цел ден пливала покрај брегот.

„Утрото, сината ајкула заталка до Тисно и оттогаш е атракција. Неколку луѓе се обидоа да ја намамат кон отворено море, но за жал без успех, така што таа сè уште е покрај брегот на Тисно“, рече жената што ја снимила ајкулата.

Сините ајкули по правило не ги напаѓаат луѓето и може да бидат опасни за човекот само ако се движат во јата од повеќе единки.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This