December 1, 2022, 9:55 pm

Cилyвaнo 15-гoдишнo дeвojчe нa плaжa вo Англиja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Девојче (15) било силувано на плажа во Бурнмаут, Англија. Инцидентот се случил во морето, недалеку од брегот, и никој од стотиците луѓе на плажата не видел ништо. Во моментов полицијата трага по седумнаесетгодишно момче за кое постои сомневање дека го сторил ова дело.

Девојчето си играло со топка во вода со своите пријатели кога паднало пред тинејџерот. Потоа отишол да разговара со девојчето, а потоа, наводно, ја вовлекол својата жртва подлабоко во морето, каде ја силувал.

Потресниот инцидент се случил во најжешкиот ден во годината кога плажата била преполна. Младиот човек кој полицијата го бара веројатно има пакистанско потекло и полицијата ги соопшти сите детали за неговиот физички изглед за да може полесно да се најде.

Детективите кои истражуваат инцидент што се случил околу 3:30 часот по полноќ во близина на океанариумот, повикуваат сведоци или кој има информации да ги пријави. Детективот Вејн Сејмур изјави дека „истрагите се во тек и дека полицијата продолжува да дава поддршка на жртвата“.

– Знам дека плажата беше многу фреквентна на денот на инцидентот, затоа апелирам до сите што беа во областа и можеби беа сведоци на она што се случи да се јават.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This