Cлeдyвa пpoмeнa: Eвe кaквo ќe бидe вpeмeтo oд yтpe дo cpeдa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

За Велигден, утре, ќе се задржи натпросечно топло време. Ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во утринските часови во западните делови ќе има услови за локален дожд. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен западен ветер.

Во понеделник ќе биде стабилно со благ пад на дневната температура, а во вторник кон крајот на денот и во среда ќе има локални врнежи од дожд.

Температурата дополнително ќе опадне уште за неколку степени.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This