Cообраќајот во пpekин: Тешkа сообраќајка на патот Струмица-Радовиш

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сообраќајот на патот Струмица-Радовиш е пренасочен по стариот пат поради сообраќајна незгода.

Сообраќајката, како што информираше попладнево Авто мото сојузот на Македонија, се случила кај месноста Градошорска крстосница

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This