February 7, 2023, 10:24 am

Cтpaшнa paбoтa: Маж oд Атина пoбeгнaл oд пcихиjaтpиcкa бoлницa и co нoж ги 6oдeл cлyчajнитe минyвaчи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Четворица случајни минувачи, рано утрово беа повредени во атинска населба, кога 54-годишен маж ги нападнал со нож, а кусо подоцна бил уапсен, јави дописничката на МИА од Атина.

Од засега непознати причини, мажот, со нож излегол на улица и почнал да ги напаѓа случајните минувачи, по што се затворил во неговиот дом, каде што и беше уапсен од полицијата.

Од грчката полиција соопштија дека 54-годишниот побегнал од психијатриска болница и е веќе уапсен.

Според грчките медиуми, состојбата на повредените не е сериозна.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This