Cтpaшнa paбoтa…: Пpивeдeн житeл oд Охрид – пpeтeпaл жeнa вo нejзинaтa кyќa вo cтpyшкo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 01.10.2021 година, во ОВР Струга приведен и лишен од слобода е Л.Ц.(70) од Охрид.

-Тој претходно во нејзината куќа во струшкото село Мороишта, физички ја нападнал Х.М.(74) од истото село, нанесувајќи и телесни повреди, информираат од СВР Охрид.

Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This