ЃОРЃЕ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ЕРДОГАН: Турскиот претседател испратил покана до Ѓорѓе Иванов за средба по свеченото отварање на новиот мост!

Македонскиот претседател ќе присуствува и на свеченото отворање на третиот мост над Босфорот - „Јавуз Султан Селим“ Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе престојува во работна посета на Република Турција, на покана од турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Македонскиот претседател, како што...

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ОВА МИЗЕРНО ЧОВЕЧЕ: Сеуште е нејасно дали Zaevi е природно глуп или да?

Откако изутринава направл хаос на Бихаќка поради сознанието каква глупост направил, Zoran Zaevi на службите во LSDM итно побарал да бидат повикани ПР „експертите“ од Белград кои би требало да смислат стратегија да го исперат од глупоста која ја...

ДРУШТВОТО НА ZAEVI ГО КИНЕЛЕ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ: Балистите величењето на УЧК, го кинеле и Македонското знаме!

Zoran Zaevi вчера реши дека него и на LSDM не им прилега „патриотизмот“ и дека најдобар начин тој и LSDM да се откажат од соптвениот народ и да се додворат на албанскиот е присуството на трибините на натпревар на...

СВИЛЕН ГАЈТАН ОКОЛУ ВРАТОТ НА КАТИЦА: Што должи Катица кај Заев и зошто во моментов се води жестока битка во СЈО за смена на...

Пари или долг кон лидерот на СДСМ, Зоран Заев и другите ментори? Што е причината за се позачестените крици со кои специјалната јавна обвинителка Катица Јанева моли да и се продолжи мандатот? На чело на СЈО, Јанева е речиси цела...

СТОЈАН АНДОВ ВМЕШАН ВО БИЗНИСИТЕ НА АНДРЕЈА ЈОСИФОВСКИ: Дали Јосифовски е над законот?

Македонија, иако мала балканска земја, која навидум на регионалната и глобалната јавност и познавање, не е доволнo силна да се претставува себеси како држава каде што големи бизнисмени оперираат со големи суми на пари, доволно да купат и генерираат...

РУСИТЕ ДОАЃААТ: Утре во Македонија слетува рускиот ИЛ-76 полн со специјална опрема, специјалци и хуманитарна помош!

На барање на Владата на Р.Македонија до владата на Руската Федерација, во текот на утрешниот ден на аеродромот „Александар Велики“ ќе слета авион на Руското министерство за вонредни ситуации полн со опрема и неопходна хуманитарна помош со цел справување...

МАЛКУ ПОДОЛГА ЛЕКЦИЈА ПО МЕТЕОРОЛОГИЈА И ХИДРОЛОГИЈА: Еве што точно се случи на 6-ти Август!

Во вечерните часови на 6 август, поширокото скопско подрачје беше зафатено од невреме со катастрофални последици, проследено со интензивни врнежи од дожд, олуен ветер, силни грмотевици, атмосферски електрични празнења, и поројни поплави. За жал, ова страшно невреме однесе и...

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: Путин ја крена целата војска во состојба на борбена готовност!

Министерството за одбрана на Русија објави соопштение за одлуката на врховниот командант на земјата Владимир Путин за новата изненадна проверка на борбената готовност на вооружените сли, која ги зафаќа Јужниот, Западниот и Централниот округ, како и Северната флота, Воздушно-космичките...

МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ: За да изградат случај против мене, го глумат и Нострадамус

Врз основа на три чуени збора Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги се обидува да избилда случај на говор на омраза, тврди новинарот Миленко Неделковски за Дневник. По мониторингот на неговите емисии, кој бил направен поради обвинувања дека во...

iNFOMAX.mk И АРМ ВО ХУМАНА АКЦИЈА: Сведоштво на баба Лепа од Сингелиќ која благодарение на iNFOMAX.mk и АРМ доби хуманитарна помош!

Екипата на iNFOMAX.mk секојдневно присуствуваше на местата погодени од невремето на 6 Август и информирајќи ја јавноста за хуманите активности на Волонтерите, Војската, Полицијата, Црвениот Крст, Политичарите и сите оние чесни и хумани луѓе кои не гледаа сеир туку...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img