November 29, 2022, 2:47 pm

ИЗЛЕГУВА НА ВИДЕЛИНА ВЕТЕНОТО НА ЧАДОРОТ ОД ЗАЕВ: Ги над­ми­нал и оче­ку­ва­ња­та на ал­ба­но­фи­ли­те во СДСМ.

За­е­ва­та пис­ме­на ка­пи­ту­ла­ци­ја ис­пра­те­на до ДУИ е са­мо не­го­ва. Со неа не­ма да се сог­ла­си мно­зинс­тво­то во др­жа­ва­та, за­луд­ни се и лаж­ни­те ан­ке­ти на „Тел­ма“, кои тре­ба­ше да му да­дат ве­тер во едра­та на не­до­вет­ни­от ли­дер. Ви­сти­на­та е по­и­на­ква....

СИБИРСКИОТ ПОХОД НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ: Неоткриената историја за Александар Македонски, публикувана во Русија!

Прашањето што е важно да се постави, за да се разјасни оваа заплетканост и нејасност во историска смисла е следново: Зошто научниот свет преќутува за овие наоди и откритија што укажуваат јасно на Александровиот поход на Сибир, како и...

Дали Македонците би војувале за својата земја?!

Заканите од војни во Европа се постојани, особено на Балканот. Освен жариштето во Украина, имаме тензии во Босна, на Косово, во Србија и Македонија а Турција е веќе со децении во предводена состојба. Една од водечките светски агенции за истражување...

РАЃАЊЕ НА НАРОДНА РЕПУБЛИКА АМЕРИКА: Анализа на Мирка Велиновска на пристапниот говор на Доналд Трамп!

Пристапната беседа на контроверзниот 45-ти американски претседател Доналд Трамп сосема сигурно ги зарадува обичните луѓе низ светот и ги ужасна малите, а ужасно моќни и самодоволни политички елити, кои веруваат дека се сопственици на државите, на народите и националните...

АНАЛИЗА НА АНДРЕЈ КОРИБКО: Ден по Теарце!

Пристигнаа резултатите, и ВМРО уште еднаш го порази обидот за „мек пуч“ во Република Македонија. Иако постоеа легитимни причини за сомнеж дека СДСМ и нивните странски поддржувачи би можеле да пребегнат кон голема изборна измама со цел да направат...

ОПАСНИ ИНФОРМАЦИИ ОД РУСКИТЕ БЕЗБЕДНОСНИ СЛУЖБИ: НАТО го пали Балканот за да ја зачува ЕУ – медиумите во регионот предупредуваат!

Руската разузнавачка агенција, според засега неофицијални извори, во Брисел дошла до сознание дека челниците на НАТО пактот најсериозно ја разгледуваат можноста за предизвикување на „контролиран судир“ во Македонија, на Косово но и во Србија и Република Српска   Руските безбедносни при...

ТРАМП ИСПИША ИСТОРИЈА: Сам успеа да ги победи 100-те најбогати компании и да спречи Трета Светска војна!

Доналд Трамп успеа во она што во САД со децении се сметаше за невозможно - да стане претседател без поддршка на Волстрит, клубот 100 најмоќни компании во САД, како и без поддршка на “вашингтонската аристократија“ која преку своите лоби...

ПАНДОВ: Оправдан е бесот во редовите на СДСМ, Заев не успеа да си ја обедини партијата

Оправдан е бесот во редовите на СДСМ, а претседателот на партијата Зоран Заев не успеа да ја обедини партијата, смета аналитичарот Александар Пандов. „Ги погледнавме сите реакции што видни членови од раководтсвото на партијата ги дадоа по потпишувањето на таа...

ИЗБОРИТЕ ВО САД И БАЛКАНОТ: Ако победи Хилари, можни се нови „шарени револуции“ и тензии

Познавачите на случувањата на Балканот сметаат дека токму за време на владеењето на Хилари и нејзиниот сопруг се случија најголемите потреси и несреќи, како бомбардирањето на Србија, војната на Косово и во Босна и Херцеговина, воениот конфликт во Македонија Дали...

АНАЛИЗА: Ветувањата на ВМРО-ДПМНЕ се реални и остварливи  

Почнуваме силно на терен како никогаш досега, ќе допреме до секој еден граѓанин, до секое семејство за да ве погледнеме во очи и да ви ги кажеме нашите планови и идеи како да го направиме вашиот живот подобар, а...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img