РУСКИ ОКЛОП КОЈ ШТИТИ ОД ПРОТИВТЕНКОВСКИ РАКЕТИ: Гаѓаа џип на руски новинари со противтенковски фрлач, кој остана неоштетен!

Новинарите на ТВ Ѕвезда, телевизија на руското Министерство за одбрана за време на репортажата на активниот оклоп на руските тенкови и борбени возила одлучија да изведат опасен експеримент Тие поставија дел од заштитата каква што имаат руските тенкови пред нивниот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img