КОСОВО И УЧК СЕ ЗАКАНУВААТ СО ВОЈНА ПРОТИВ ЦРНА ГОРА: УЧК, АНА, ОНА спремни за отворена војна со Црна Гора?!

Jас не сакам ни да помислам дека Парламентот на Косово нема да го изгласа договорот, бидејќи штетата ќе биде многу голема за Косово, рече косовскиот претседател кон повикува на изгласување на договорот за демаркација меѓу Косово и Црна Гора Организацијата...

УКИНАТА ЗАБРАНАТА ЗА ЧАРТЕР ЛЕТОВИ: Руските турсити повторно назад во Турција!

Укината е забраната за чартер летови меѓу Русија и Турција, соопшти денеска прес-службата на руското Министерство за сообраќај. За оваа одлука информирани се руските авио компании, како и системот на управа со воздушен сообраќај, јави ТАСС.

ХАОС НА КОСОВО ПОРАДИ ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА: Албански демонстранти удрија со камења, ги спречуваат Србите да ја слават Голема Богородица (ВИДЕО)

Демонстрантите се собрале од десет часот утринава, а се организирале претходно откако беше најавено дека група од 150 Срби ќе дојдат во селото за да го прослават празникот на местото каде некогаш постоел манастирот, а кој бил разурнат од...

ФОРМИРАЊЕТО НА ГОЛЕМА АЛБАНИЈА ПРОБЛЕМ ВО ООН: Рускиот амбасадор во ОН изнесе податоци дека се спрема формирање на „голема Албанија“!

-Дијалогот Белград - Приштина е „длабоко замрзнат“, а косовските власти не се спремни да го применат договорот за Заедницата на српски општини, изјави денес Рускиот амабасадор во Обединетите нации, Виталиј Чуркин Тој во обраќајето пред Советот за Безбедност на ОН,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img