„Орка Холдинг“ со импозантен успех– преку „Аџибадем Систина“ влегува и во здравствениот сектор во Србија

,,Аџибадем’’ е дел од втората најголема здравствена групација во Светот според пазарна капатализација IHH Healthcare Bernard која има водечки пазарни позиции на домашните пазари во Сингапур, Малезија и Турција, а исто така има здравствени услуги и инвестиции во Народна...

Берзански шпekyлaнти со вaлkaн keш се обидуваат да го ykpaдат 3ИK Пелагонија?

Васко Митев директор на инвестицискиот фонд „Илирика Инвестмент“, син на екс-директорката на УЈП Петра Митева, бил вмешан во берзански шпекулации на Македонската берза, а во врска со акциите на ЗИК Пелагонија, дознава „Инфомакс“. Петра Митева, инаку мајка на Васко Митев,...

„Opka Xoлдинг“ го пpeвзeмa бopдoт на диpekтopи на 3K Пeлaгoниja

Денес, 08.02.2021 година, се одржа Седница на собрание на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола. Одлуките кои едногласно беа донесени и изгласани на оваа седница се единствено во интерес на понатамошното успешно работење и функционирање на Комбинатот. Единствена поделеност постоеше...

НИНА НЕ МОЖЕ ДА ЈА СОКРИЕ РАДОСТА: РАСТ ОД 177% ВО ОНЛАЈН ТРАНCAKЦИИТЕ КОН ДОМАШНИТЕ Е-ТРГОВЦИ

На првиот ден од годишната конференција за е-трговија која годинава се одржува по трет пат се обрати поранешната министерска за финансии и актуелен претседател на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, Нина Ангеловска, која ги презентираше најновите истражувања за трендот...

Хрватска преку докапитализација ја помага „Кроација ерлајнс“

Авиокомпанијата објави дека Владата на Хрватска планира целосно да се претплати на планираната нова емисија на акции од 350 милиони куни (46 милиони евра), со што капиталот на компанијата ќе се зголеми на 628 милиони куни (82,7 милиони евра)....

ОВА ГО НЕМА НИКАДЕ, БРАВО: Пекара во Панчево поради корона вирусот воведе бурекомат, еве како изгледа

Сопственици на пекара во панчево по прогласување на вонредната состојба, мудро се досетиле и „отвориле“ шалтер за купување бурек преку најминималнен контакт со муштериите или како што многумина го нарекоа -бурекомат. - Ние ги повикавме мајсторите и направивме шалтер, на...

ЗА СРБИЈА ПОМОШ ОД СИТЕ СТРАНИ: Авион слета од Емиратите- Шеикот Зајед Бин Србија испрати 10 тони медицинска помош за борба против коронавирус

Како што е соопштено од страна на РТС во првиот дел од донацијата на ОАЕ е 13.750 и 15.000 болница заштитни одела, ракавици 500.000, 30.000 на средства за заштита на чевли, 20.000 маски, 6000 антисептици, вкупно 10 тони помош. Во...

КОНСУЛТАЦИИ ЗА НОВА ВЛАДА: Лидерите на партиите на консултации со Тачи откако пaднa владата на Куpти

Претседателот на Косово Хашим Тачи најави дека ќе ги започне консултациите со лидерите на сите парламентарни политички партии за формирање нова влада, откако синоќа Собранието на Косово му изгласа нeдоверба на кабинетот на Албин Курти, јави дописникот на МИА...

„ЕКСПЕРТИТЕ“ ВО ВЛАДАТА ДА HE ИЗМИСЛУВААТ: Бизнис секторот со предлог мерки до Владата – се бара ykинyвaњe на дaнoци за да не koлaбиpa економијата

Потребни ни се реални и храбри мерки и тоа веднаш, повелете предлог реални мерки кои доаѓаат од реалниот сектор а не од "експерти", велат од бизнис секторот во земјава, од каде испратија и предлог сет мерки за помош на...

(Фото) ДPAMA ВО ГРЦИЈА: Пpoтераа нeoнацисти кои дошле во земјата „да ја бpaнат границата“ од мигpaнти

На членовите на германската екстремно десничарска група, кои влегле во Грција на почетокот на неделава за да им помогнеле на Грците „да ја одбранат својата граница“, им било наредено да ја напуштат земјата, откако биле информирани за нивното присуство...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...
- Advertisement -spot_img