УНГАРИЈА БАРА 3.000 РАБОТНИЦИ: Ќе работат на границата со Србија – еве кои се условите

Унгарската полиција објави оглас за вработување на 3000 „ловци на мигранти“ за испомош околу 10 000 полицајци и војници кои моментално патролираат долж границата со Србија, зајакнати со бодликава жица како би се спречил влез на мигранти. Новите регрути,...

ПОД ПРИТИСОКОТ НА ВИСТИНАТА: Макпетрол преку ноќ стана профитабилна компанија, за да ги залаже акционерите со дивиденди!

Макпетрол ја изненади јавноста со податоците од полугодишниот финансиски извештај кој беше објавен на официјалната страна на македонска берза, дека во првата половина од оваа година продажбата на мало е зголемена за 12 проценти, а добивката се искачи на...

ВАЛКАНОВ ОД ,,МИНСТРОЈ“: Ќе се вратат на работа сите 1.000 рудари

Директорот на „Минстрој“, Николај Валканов посочи дека се отпочнува со инвестициски циклус од 20 милиони евра во рудниците „Злетово“ и „Тораница“, а најави дека на работа ќе се вртат сите 1.000 рудари кои останаа без работа со стечајот на...

СЕ ВРАТИЈА ОД ОДМОР И ПОЧНАА СО ЛАГИ: Кои се апетитите и ингеренциите на големите играчи?

Одредени таканаречени медиуми, вчера уште веднаш откако одморија на плажите во соседството, повторно продолжија со полна пареа со објава на уште еден стокмен текст од страна на одредени аналитичари или таканаречени “експерти и загрижени страни” во случајот БПХЛ -...

СТОЈАН АНДОВ ВМЕШАН ВО БИЗНИСИТЕ НА АНДРЕЈА ЈОСИФОВСКИ: Дали Јосифовски е над законот?

Македонија, иако мала балканска земја, која навидум на регионалната и глобалната јавност и познавање, не е доволнo силна да се претставува себеси како држава каде што големи бизнисмени оперираат со големи суми на пари, доволно да купат и генерираат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...
- Advertisement -spot_img