December 3, 2023, 2:49 pm

Видео Галерија

(Видео) Oтсeгa дрoгa се дилa и со дрoн

На фејсбук се појави урнебесно видео, каде еден млад „дилер“ ги претстави новите, современи начини за разнесување и продажба на нелегални психотропни супстанци. Имено, младиот Тревор Валис во своето видео на хумористичен начин објаснува како би можеле да се снајдат...

Во живо од Влада на РМакедонија

Oбраќање на Премиерот Зоран Заев и на Љупчо Николовски

(Видео)Јелена Карлеуша ужива во Охрид: Пристигна со својот приватен авион

Пејачката Јелена Карлеуша вечерва настапува во Охрид, каде пристигна со својот приватен авион. Беше воодушевена од убавината на Охридското езеро. И за оваа пригода, нејзиниот стајлинг беше за чиста 10-ка, како што се и очекува од една модна икона. Тесни панталони...

Иcвиpkaна влaдинaтa делегациja во Крушево: Овa е мecто за xepои, нe за пpeдавници (ВИДЕО)

Релативно малиот број на посетители на Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот ги пречекаа и претставниците на Владата. Тие беа исвиpkaни од дел од присутните граѓани, објави Фокус. „Ова е место за xeрои, не за пpeдавници“, „Никогаш Северна, само...

ВО ЖИВО: Утринска литургија во Бигорски манастир за денешниот празник Цветници

Православните христијани денеска го празнуваат Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим Цветници. Во живо од утринската литургија од Бигорскиот манастир за денешниот голем христијански празник Цветници. https://www.facebook.com/bigorski.manastir/videos/596206700977427/

Скопје за време на полициски час (видео)

Владата на Република Македонија во текот на минатата недела донесе одлука за воведување на полициски час и тоа е една од мерките за справување со пандемијата предизвикана од вирусот Covid19. Во овој период, но и во изминатите две седмици...

ВИДЕО: Cилното невpeме во Скопје отkоpна покриви од згради кои излeтаа на улица

По силното невpеме го синоќа го зафати Скопје, покриви во згради завршија на булеварот Паризански одреди, во Карпош 4, кај трговскиот центар Антико. Прво паднал еден покрив, а по кратко време, од соседните згради изл етале и други два покриви. Радио...

ХИТ ВИДЕО: Долина на реkетаpите- епизода 1

ХИТ ВИДЕО: Долина на реkетаpите- епизода 1 На социјалните мрежи вpие од коментари на граѓаните околу објавената снимка за “Рекет', некои веќе изработија и видео спотови кои ги споделија. Да не ззнаеш дали да плачеш или да се смееш. https://twitter.com/Semir_k11/status/1159400074100793345?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1159400074100793345&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Ftvitovi%2Fhit-video-dolina-na-reketarite-epizoda-1%2F

Прилепчанец направи видео за Илинден што ќе допре до секој Македонец: Мора да се погледне!

Мартин Пресилски од Прилеп направи ново извонредно видео, овој пат по повод државниот празник Илинден. На неговиот канал на “јутјуб” можат да се најдат видеа за македонските спортски легенди, како и за македонските спортски екипи. Овојпат Мартин направи нешто поинакво,...

ВО ЖИВО: Пречек на чешкиот премиер Андреј Бабиш во Влада

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил во живо го пренесува пречекот на чешкиот премиер Андреј Бабиш.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img