February 29, 2024, 11:00 pm

Видео Галерија

ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Од четврток пekолно време

Топлото и спapно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Нajтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени. До средината на неделата претежно...

(Видео)ЗАЕВ БАРА ПРОШКА ОД НАРОДОТ ПРЕКУ ВИДЕО ПОРАКА: Сите ние да побараме прошка едни од други, да простиме и да гледаме напред!

Премиерот Зоран Заев, по повод христијанскиот празник Прочка, порача дека денешниот празник на простувањето и помирувањето е шанса да направиме чекор за пробивање на оваа тврдина испречена пред нашата заедничка иднина. – Денешниот ден, Прочка, не учи дека главните изрази...

Најубавата река на светот тече во пет бои: Погледнете како изгледа ова чудо на природата

Реката Кањо кристалес, единствена во светот се наоѓа во Колумбија. Посебна е по тоа што тече во разни бои, може да се види жолта, зелена, сина, црна и најмногу црвена, а сето тоа го произведува билка која живее на...

(Видео)ВО ЖИВО: Почесна артилериска стрелба по повод 8-ми септември, Денот на независноста на Република Македонија

По повод 8-ми септември, Денот на независноста, денеска во 18 часот во касарната „Илинден“ во Скопје, се изврши почесна артилериска стрелба. Почесната стрелба се изврши со истрелување на 10 плотуни од шест артилериски орудија од страна на артилерискиот баталјон на...

ВО ЖИВО: Поддршка на патриотите неправедно обвинети за тероризам

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/930768733790466/ Започна мирниот јавен собир и протест пред Основниот суд Скопје 1 за поддршка на патриотите обвинети за тероризам за настаните од 27 април 2017 година. Обвинети се и ќе бидат судени уметници, парламентарци, полицајци, сите големи ПАТРИОТИ кои ја бранеа...

ВО ЖИВО

      https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/1673309532791890/

ВО ЖИВО ВКЛУЧУВАЊЕ ОД ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/1641341479322029/

(Видео)ПРОСЛАВАТА ВО ФРАНЦИЈА ЗАВРШИ СО НЕРЕДИ:Има и мртви

Франција во неделата ја освои својата втора светска титула во фудбал во Русија со 4:2 победата над Хрватска, по што, нормално, на улиците на сите поголеми градови се славеше, за на крај да заврши со нереди, апсења, и дури...

(Видео)БОСАНЕЦ СТАНА ХИТ НА СВЕТСКИТЕ МЕДИУМИ: Сакаше да ја отвори вратата, но не виде дека нема стакло

Британскиот медиум „Индипендент“ на својот Фејсбук профил објавија хит видео на кое дете се обидува да отвори стаклена врата од маркет која немаше стакло. Како што пренесуваат босанските медиуми станува збор за мал Босанец кој додека се обидувал да ја...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img