February 26, 2024, 7:05 pm

Видео Галерија

ШИЛЕГОВ МОРА УШТЕ ДА УЧИШ: Свечено отворање на јавно WC во Нигерија!

Џабе ти се диџеи на свечено отворање на автобуска постојка, ако не го направиш адетот со пиво од литар и пол, како што го направи градоначалникот од Нигерија. https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=BvAlkCdTZ08

Хилари Клинтон го исмеа Трамп на доделувањето на Греми наградите

Еден од највпечатливите моменти на 60 по ред доделување на Греми наградите во категоријата за политика, беше читањето на книгата на новинарот Мајкл Волф „Оган и Бес: Во внатрешноста на Белата куќа на Трамп“. Домаќинот Џејмс Корден собра познати личности,...

(Видео) ПОЛИЦИЈА И ХЕЛИКОПТЕРИ НАД СКОПЈЕ:Обвинетите од „Диво насеље“ се спроведуваа во Судот

Засилено полициско обезбедување претпладнево пред и во Кривичниот суд каде што денеска треба да биде соопштена пресудата за настаните во кумановската „Диво насеље“ во мај 2015 година во кои загинаа осуммина припадници на македонските безбедносни сили. Сообраќајот пред судот се...

ВИДЕО: Заев или Османи, кој лаже?

Генерален реизбор на судии, ќе има или не? Е прашањето на кое од владините претставници се добиваат различни одговори. Зоран Заев во кампањата го најави реизборот, Бујар Османи го демантира. Кој лаже?

(Видео)ПУТИН ПОВТОРНО НА РУСКАТА СВЕТА ГОРА: Манастирска слава посветена на Светиот Сергеј и Герман

Претседателот на Русија Владимир Путин повторно дојде,  во Валамскиот манастир. Како и минатата година, Путин престојува во Валам на манастирската слава посветена на Светиот Сергеј и Герман. Претседателот пред храмот  го дочека патријархот московски и на цела Русија Кирил, кој утрово...

(ВО ЖИВО)ИНТЕРВЈУ НА ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ НИКОЛА ГРУЕВСКИ НА ТОП ТЕМА

На емисијата Топ тема на Телма гостин е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Како што најавија од Топ Тема на нивниот фејсбук профил, одделни интервјуа ќе дадат Зоран Заев, а по него ќе гостува и Никола Груевски.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img