Временска Прогноза

Денес сончево време со утринска магла

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во западните делови и со услови за утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец. Утринските температури ќе се движат...

Денес сончево и студено време – температурите до -12 степени

Утринава ќе биде ведро и студено, а во текот на денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималните температури на места ќе се спуштат под минус 10 степени и ќе бидат во интервал...

Прогноза на УХМР: Еве какво време не очекува во наредните денови

Времето утре ќе биде наутро ведро и многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Во петок времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а во западните...

Денес многу студено за време на утрото, температурите до -13 степени

Наутро ведро и многу студено, преку денот сончево со слаб северен ветер. Утринските температури ќе се движат од -13 до -4, додека дневните од 0 до максимални 8 степени. Во Скопје утринска температура од -8, а дневна до четири степени. Утре...

Денес „сонце со заби“ и минусни температури во утринските часови

Времето ќе биде сончево и студено со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -8 до -1, а максималната ќе достигне од 0 до...

УХМР со прогноза: Ни доаѓа студен бран – еве какво време не очекува до сабота

До сабота во државава ќе преовладува стабилно и суво време. Ведрото време, како што велат од УХМР, ќе услови во следните денови утринските температури да бидат ниски, особено во среда и четврток кога на места ќе се спуштаат и под...

Денес ведро и ветровито со ниски утрински температури

Сончево време со мала до умерена облачност ќе преовладува денеска во земјава. Ќе дува умерен претежно северозападен ветер кој вдолж Повардарието и кон исток ќе засилува и ќе достигнува и до 60 километри на час. Минималната температура ќе биде во...

(Фото) Прогноза на УХМР: Еве какво ќе биде времето до четврток

Утре ќе дува умерен до засилен северозападен ветер (до 60 км/ч) најизразен вдолж Повардарието и во источните делови. Во деновите до крајот на работната недела ќе преовладува стабилно и суво време, повремено со подолги сончеви периоди. Наутро ќе биде студено, а...

УХМР: Не очекуваат сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен втер, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Времето утре: Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од...

Временска прогноза: Променливо облачно, студено и ветровито со врнежи од снег во делови од земјата

Променливо облачно, студено и ветровито, на места со провејување на снег. Ќе дува засилен северен ветер, повремено со брзина над 60 км/час. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 4, а максималната ќе достигне од 0 до...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img