Временска Прогноза

Вечерва паѓа снег во Маврово, Крушево, Стража и Плетвар

Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат во Маврово, Крушево и на планинските превои Стража и Плетвар, информираат од АМСМ. Сообраќајот на патниот правец Струмица – Мокрино – Смолари кај Мокрински извори е во прекин поради нанос на коловозот...

Денес облачно време со силен северен ветер

Променливо облачно со умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Попладне и во текот на ноќта претежно во северните делови ќе има повремен локален снег. Утринските температури ќе се движат од -5 до 3 степени, а максималните...

Денес облачно и студено време, утре снег

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и студено. Ќе дува умерен, a долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 2, а максималната од 2 до 10 степени. Во...

Прогноза на УХМР – еве какво време не очекува за време на викендот, особено од понеделник следува поларен студ

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Во петок попладне, во текот на ноќта и во сабота ќе има повремени локални врнежи од снег, информираат од Управата...

Денес облачно и студено време со засилен ветер

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Утринските температури во земјава ќе се движат од -7 до 3 степени, а максималните дневни во интервал...

Прогноза на УХМР: Снег во петок и сабота

Во текот на наредните денови следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Повремени локални врнежи од снег се очекуваат во петок и сабота. Како што објави претходно УХМР,...

Студен ден со засилен ветер – температурата до 6 степени

Променливо облачно и студено. Претпладне главно на југоистокот се уште ќе има локални врнежи од дожд и снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, најизразен вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од -7 до 3 степени,...

(Фото) Прогноза на УХМР: Еве какво време нè очекува до петок

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со умерен, повремено засилен ветер.

Денес студено време со засилен северен ветер

Променливо облачно и студено со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Претпладне на планините и на некои пониски места во источните делови ќе провејува слаб снег. Утринските температури ќе се движат од -2 до 4, а дневни од 0...

Денес променливо облачно време со слаб локален дожд

Слаб локален дожд ќе има денеска особено претпладне, претежно на југоистокот и повремен снег во планинските региони, а понекаде на повисоките места повремениот дожд кој ќе преминува во снег. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img