Временска Прогноза

ДЕНЕС – ТОПОЛ ДЕН !

Денес (31.08.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе биде претежно тивко. Во попладневните часови ќе има услови за локален краткотраен дожд проследен со ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 26 до 34...

НАЈАВА И ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: ДОАЃА НОВА НЕСТАБИЛНОСТ КОЈА ЌЕ ДОНЕСЕ НОВО НЕВРЕМЕ!

Во четврток (01.09.2016) во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со дожд и грмежи. Услови за поинтензивни атмосферски процеси локално ќе има во западните , крајните североисточни , во источните и во југоисточните предели.   Временската прогноза ја подготви: Славчо...

ДОАЃА НЕВРЕМЕ СО ГРМЕЖИ И ГРАД: Погледнете кои градови ќе бидат најпогодени

До утре ќе се задржи стабилно, сончево и топло време со мала до умерена локална облачност, информираат од УХМР. Од таму велат дека вo среда попладне и кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста и услови за краткотраен...

ДЕНЕС СТАБИЛНО, СУВО И ТОПЛО

Денес (29.08.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи во интервал од 25 до 32 степени.   Временската прогноза ја подготви:Славчо Попоски

ДЕНЕС СОНЧЕВО И ТОПЛО ВРЕМЕ

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност повеќе на исток и на југ од земјата. Ќе дува слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 27 до 33 степени. Во Скопје...

МАЛКУ ПОДОЛГА ЛЕКЦИЈА ПО МЕТЕОРОЛОГИЈА И ХИДРОЛОГИЈА: Еве што точно се случи на 6-ти Август!

Во вечерните часови на 6 август, поширокото скопско подрачје беше зафатено од невреме со катастрофални последици, проследено со интензивни врнежи од дожд, олуен ветер, силни грмотевици, атмосферски електрични празнења, и поројни поплави. За жал, ова страшно невреме однесе и...

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне во јужните и западните делови ќе има локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец. Утринската температура...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img