ЕКСПЛОЗИЈА ВО БРИСЕЛ: Нема повредени и загинати

Белгиските медиуми јавуваат дека експлозија се случила во Институтот за криминологија во Брисел, но  немало повредени. Државната радио телевизија јави дека возило околу два часот изутрината го пробило патот до Институтoт по што се слушнала експлозија. Има извештаи дека овој...

ЕВРОПСКАТА УНИЈА ЌЕ СЕ РАСПАДНЕ: Заменикот на Меркел смета дека ЕУ ќе се распадне ако лошо биде изведен „Брегзит“

Доколку Брегзит биде лошо спроведен, а другите земји почнат да го следат примерот на Велика Британија, Европа ќе заврши во канализација, изјави денеска германскиот вицеканцелар и министер за економија Зигмар Габриел. – Брегзит е лош, но нема да наштети на...

СПРЕЧЕН АТЕНТАТ ВРЗ АНГЕЛА МЕРКЕЛ: Вооружен маж се обидел да влета во колоната возила во која била Меркел!

Чешката полиција уапсила вооружен маж кој се обидел да влезе во колоната со возила во која што била Ангела Меркел, а како што пренесува британски „Мирор“ голема била веројатноста дека бил спречен атентат врз германската канцеларка. „Мирор“ пренесува дека уапсениот...

НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО ИТАЛИЈА: Бројот на жртви достигна 247 лица

Утринава нов земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер ја погоди Италија, што се вкупно 22 земјотреси во изминатите 24 часа. Италијанската агенција за цивилна заштита соопштува дека спасувачите и понатаму трагаат по преживеани под рушевините во планинските села. Стотина...

АХ ТАА ЕВРОПА КОН КОЈА ТОЛКУ СЕ СТРЕМИМЕ: Модерна сегрегација, расизам и тоталитаризам – со пушки се соблекуваат муслиманките!

Заврши и денешната средба помеѓу владата и дипломатско-конзуларните претставништва на Р.Македонија, и крајниот заклучок беше дека врвен дипломатски приоритет останува НАТО и ЕУ, како единствена безалтернативна опција од која ако некој во државава одлучи да размислува поинаку веднаш ќе...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img