December 9, 2023, 9:24 pm

Занимливости

Твитер забpaни споделување на туѓи видеа и фотографии без согласнот

Твитер денеска објави дека нема да дозволи споделување на приватни медиумски податоци, како што се фотографии и видеа, на својата платформа, без согласност на лицето кое се наоѓа на нив. „Кога поединци или овластени претставници на лицата чии фотографии или...

Неверојатно: Италијански одбојкар 13 години мислел дека е во “врска“ со манекенката Алесандра Амброзио!

Дури 13 години му биле потребни на некогашниот италијански одбојкатски репрезентативец, Роберто Кацанига дека неговата “врска“ со преубавата манекекна Алесандра Амброзио всушност била лага. Тој запознал извесна Маја, која му праќала слики од Алесандра, постојано комуницирале, но сепак за 13...

Бекута со објавата за Мрка ги pacплака сите

Ана Бекута се огласи на социјалните мрежи со емотивна фотографија и стих од своја песна, по повод смртта на долгогодишниот партнер Милутин Мркоњиќ Мрка. Српскиот политичар и претседател на СПС и народен пратеник Мркоњиќ(79) почина во Белград на Институтот за...

Ана Бекута остана без саканиот: Почина нејзиниот Милутин

Српскиот политичар, почесен претседател на СПС и пратеник Милутин Мркоњиќ (79) почина денеска во Белград во Институтот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“. Мркоњиќ беше во оваа здравствена установа од почетокот на ноември кога беше поставен пејсмејкер. Да потсетиме, тој на почетокот на...

НАСА започна мисија за пренасочување на aстероиди кои претставуваат опacност за Земјата

Американската агенција НАСА (Националната авијација и вселенска администрација) го лансираше вселенското летало Дарт во пробна мисија за пренасочување на орбитите на астероидите кои претставуваат потенцијална или реална опасност за Земјата. Леталото беше лансирано на патување долго 6,8 милиони милји со...

(Видео)Мечка со мечиња предмалку снимена на Шар Планина

Попова Шапка изобилува со животински свет, а чести се и кафените мечки. Снимката е направена вечерва, околу 22.00 часот, а може да се види мечка со две мечиња.

Животни навики:Меган секое утро станува во исто време, Кејт го шета кучето три пати на ден, а кралицата го завршува денот со чаша шампањ

Како што знаеме, квалитетниот сон е од витално значење за здрав ум и тело. Експертите за здравје и благосостојба на Кралската CBD го знаат ова подобро од повеќето од нас, па ја истражувале рутината на спиење на Кејт Мидлтон,...

Цеца и Марија се ckapaa поради кандидат – Цеца ја нарече Марија „Вештepka“

Синоќа во натпреварувањето на „Ѕвездите на Гранд“ дојде до кавга помеѓу Светлана Цеца Ражнатовиќ и Марија Шерифовиќ, но на крајот сето тоа беше само шега. Кандидатот кој синоќа во „Ѕвездите на Гранд“ предизвика вистинска врева е Никола Самарџиќ, кому ова...

(Видео) 3Д говедско месо од следната година во европските рестрани

Израелската стартап компанија „Redefine Meat“ вчера го прошири своето делување во Европа, а оттаму се надеваат дека до крајот на следната година ќе стигнат до многу ресторани и за првпат ќе ги послужат своите парчиња „алтернативно месо“. Испечатената 3Д замена...

Во Скопје за првпат отворена продавница за ексклузивна долна облека „ESOTIQ“

во Скопје свечено се отвори првиот бутик за ексклузивна долна облека ESOTIQ. Ова е бренд за енергични жени со огромен сек-сапил, а нивната мисија е да го обликувате женското тело со извонредна долна облека, така што кога и да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img