Занимливости

ПАМЕТ ЗА ДРУГ ПАТ: Ја фати девојката како го изневерува, ја посрамоти среде улица па видеото го стави на интернет

Погледнете како ова момче ја избламира својата девојка која ја фати во кревет со друг. Погледнете го видеото како овој дечко ја посрамоти својата девојка

ВНИМАНИЕ:Веднаш избришете го датумот на раѓање од Фејсбук!

Ако на вашиот Фејсбук профил покрај другите инфомации стои и датумот на вашето раѓање, веднаш избришете го бидејќи е идеална цел за хакерите. Ако на вашиот Фејсбук профил покрај другите инфомации стои и датумот на вашето раѓање, веднаш избришете го...

ЕПА СЕ СТРЕСЕ БРАНКО: Бранко стресен од земјотресот, исплашен, во тренерки чека пред зграда!

Екс-претседателот на СДСМ (кога беше партија, а не биртија) Бранко Црвенковски во тренерки пред зграда, исплашен од земјотресот Од неговата партија, која го „инагурираше“ Бранко во Папа, додека беше актуелен претседател важеше максимата „Тресе Бранко“, но по се изгледа дека...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

Овен (21.03 – 20.04) Чуствувате негативна енргија во вас. Постојат начини со кои ќе се ослободите на пример: спорт, внесување во работата или пак целосно предавање на љубовта. Семејните средби ќе ви ги вратат детските сеќавања што биле длабоко закопани....

ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ЌЕ УСПЕЕТЕ: Само 1% од луѓето можат да ги пронајдат сите 16 лица на оваа фотографија

Познат бренд, еден од своите модели на мобилни телефони се одлучи да го престави на необичен начин. Како што тврдат тие само 1% од луѓето може да ги видат сите 16 лица кои се наоѓаат на оваа фотографија. Сликата се појавила...

(Видео)БЕБЕ СЕ РОДИ ВО АВИОН: Си доби бесплатни билети за летови за цел живот

Во авион на либиската компанија „Бурак ер“ на лет од Триполи до главниот град на Нигер, Нијамеј, се роди бебе, а на мајката за време на породувањето и помогнал екипажот. Либиската компанија на Фејсбук објави дека на нивниот млад патник...

КАКО ДА ОСТАНЕТЕ НАЈБЕЗБЕДНИ ПРИ ЗЕМЈОТРЕС: 15 совети

Земјотресите се природни непогоди кои се тешки за предвидување, но кога ќе се случат знаат да бидат послаби, но и кататстрофални. Подолу прочитајте неколку совети за тоа како да се однесувате и што да направите за време на земјотрес,...

СОВЕТИ КОИ ЌЕ ВИ ЗАТРЕБААТ: Како да извадите дамка од перманентен маркер на било каква површина?

Без разлика дали ние сме виновни, или пак некој друг, ни се уништува целиот ден кога ќе видиме дамка од перманентен маркер. Но има начин како да се исчистат таквите дамки. На пример за кујнски површини ви треба ацетон, за...

ЛЕСНО ДО БЛЕСКАВИ ПРОЗОРЦИ: Како сами да си направите средство за чистење на прозорци кое не остава траги!

Сакаме да ни блеска домот и да ни е секогаш чист, но некои ситници го прават домот да изгледа како да не е одржуван, како на пример, траги на прозорите. Ова е средство кое не остава траги на стакло,...

КАКО ДА СЕ ИЗВАДИТЕ ОД ЛОША СИТУАЦИЈА: Најлесното решение за чистење на загорената тава!

На сите ни е убаво кога после долг ден ќе си направиме топол оброк, но и на сите ни се случува да ја заборавиме тавата оставена на рингла. Има лесен начин како да ја спасиме загорената тава и потребни...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img