February 29, 2024, 11:50 pm

Занимливости

СЕ СК PШИ ОД ПАЃАЊЕ: Девојка која постојано се сопHува и паѓа ќе ве насмее до cолзи!

Тpапава девојка која постојано паѓа. Всушност, ситуациите се помалку и таж ни, но мора да признаете дека се и крајно смешни.   https://www.facebook.com/uniladmag/videos/2336637729692606/?t=2

Денеска никако не започнувајте нова работа, може да ве бие малер цела година

Првата недела во септември спаѓа во варовни денови. Станува збор за стар обичај на почитување на денот во неделата во кој паѓа големиот празник Отсекување на главата на Св. Јован (кој се слави на 11 септември)   На денешен ден посебно...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН Денес ќе се појави проблем кој ќе можете да го решите само со нечија помош. Не дозволувајте да ве обземе страв и да се повлечете. Ако сте невработени, денес е можно да добиете ветување за работа. Вознемирени сте и...

(Видео)ЧУДО! КУЧЕ ПРЕЖИВЕАЛО ДЕВЕТ ДЕНА ПОД УРНАТИНИ ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИТАЛИЈА

Италијански спасувачи извлекоа на површина жив златен ретривер кој девет дена бил под урнатини во близина на Аматриче, по земјотресот што го погоди централниот дел од Италија. Пожарникари слушнале лаење на пес по име Ромео кој по извлекувањето од урнатините...

ОБАМА ЌЕ БИДЕ ПОСЛЕДЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД: Еве што друго предвиде Нострадамус за оваа година

Големиот француски пророк Мишел де Нострадам, попознат како Нострадамус, предвидел многу работи за кои се верува дека ќе се случат еден ден.  Се смета дека тој го предвидел стапнувањето на Месечината, подемот на Хитлер, убиството на Кенедиеви… а еве што...

НАЈНОВИОТ МИЛИОНЕР: Младо момче од Кратово

 Со десеттиот милионер, Државна Видеолотарија го заокружува кругот среќни добитници на МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ во август. -Десетката ни ја донесе дваесетгодишниот Тоше Б. од Кратово. Во присуство на негово семејство и пријателите, во просториите на Државна Видеолотарија ни ја раскажа...

ОВА ТРЕБА ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДА ГО ЗНАЕТЕ: За што се смее да ве казни полицијата

Учесниците во сообраќајот се должни да постапуваат во согласност со прописите за правилата на сообраќајот, со сообраќајните знаци поставени на патот и со знаците и наредбите што ги даваат униформираните полициски службеници. Исто така учесниците во сообраќајот се должни...

МАКЕДОНСКИ РЕКОРД ЗА АЛКОХОЛ ВО КРВТА: Прилепчанец камен пијан на прво место по промили алкохол во крвта

Македонскиот рекордер живее во Прилеп. Таму тој во полицискиот дрегер пред 4 години дувнал неверојатни 4,83 промили алкохол во крвта. Светскиот рекорд го држеше Полјак кој во крвта имал неверојатни 12,3 промили алкохол. Тој загинал во сообраќајна несреќа а резултатите од...

МАКЕДОНКА ЌЕ ЛЕЖИ ВО ЗАТВОР: Лажела дека поранешното момче ја силувало 130 пати

На 5 години затвор е осудена 38-годишна дадилка од Македонија, која работела во Велика Британија. Таа се обидела повеќе од 130 пати да го намести поранешниот партнер за силување и други кривични дела. Според британските медиуми Сандра Даневска, која работела...

ИСПЕГЛАЈТЕ ГИ АЛИШТАТА БЕЗ ПЕГЛА

Да ве воведеме во ситуацијата - имате уште 5 минути додека да излезете од дома, кога сфаќате дека маицата која планиравте да ја носите ви е толку истуткана, што нема шанса да ја облечете, ниту да стигнете да ја...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img